Neden her işten anlamak zorundasın?

Her işin uzmanı olamazsın diye daha dün demedik mi biz?

project-successEvet dedik ancak her işten az az anlıyor olmakla aynı şey değil! Her işten az az anlayın, ama her işi yapmaya kalkmayın.

Özellikle girişimci olarak, projenin her bir işinden anlıyor olmak lazım, her ne kadar her işini sen yapmıyor olsan da. (Yapma zaten demiştik)

Neden proje üzerinde yapılan her işten anlamak zorundasın? Birinci olarak, bariz olanı, projenin gidişatına hakim olabilirsin (neresi aksıyor, neresi iyi gidiyor); ikinci olarak ise, bence daha önemlisi, takımı oluşturan insanları daha iyi anlayabilirsin. Bence bir takımda iş geliştirmeden sorumlu kişi de en azından 1-2 satır kod yazmalı, kod yazmakla sorumlu olan kişi de pazarlamaymış, satışmış neresinden tutabiliyorsa; belki content marketing (içerik pazarlama) ayağına 1-2 satır blog yazabilmeli.

Bu sayede herkes birbirinin yaptığı işin o ne derece önemli olduğunu ve birinin eksik kaldığında projenin ne gibi sorunlar yaşabileceğini daha kolay anlayabilir.

Resim Kaynak: kenfagerdotcomBu ve buna benzer yazılardan haberdar olmak için kaydol:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>