What does not kill you, makes you stronger!

Dün yine kütüphanedeyim, her zamanki gibi sıradan birgün, sıradan sınav, ödev telaşı.

Ancak dün, kendimce ufak bir deney yaptım. Ne mi yaptım? Konudan çok da uzaklaşmaya başlamadan ne yaptığımı kısaca anlatayım.

Tam ders çalışmaktan sıkıldığım bir andı. O sabah muhtemelen radyodan dinlediğim bir şarkının sözleri aklımda dolanıp duruyordu. “What does not kill you, makes you stronger!” Sonra aklıma birden bir muziplik yapmak geldi. Önce bir parça kağıt aldım. Sonra ön tarafına “What does not kill you, makes you stronger!” yazdım.

Daha sonra da arkasını çevirip şunları yazdım.

Ve tabi ki amacım, arkasında da yazdığı üzere, bunu kütüphaneden ayrılırken tanımadığım birine vermekti. Biraz zor da olsa, öyle de yaptım.

İnsanlar ile kolay kolay iletişim kuramayan benim için çok heyecan verici bir deneyimdi. Hatta şöyle ki, son dönemde yaptığım en heyecan verici, en çılgın şey de diyebilirim. Aslında buna kendi kendime uyguladığım bir çeşit meydan okuma da diyebiliriz.

Ayrıca bu benim için baya ilginç bir deney olduğu kadar, bu kağıdı verdiğim kişi içinde -umuyorum- ilginç bir deneyim olmuştur. İlk başta telefon numaramı falan veriyorum sandı sanırım ama, sonradan anlamıştır sanırım olayın ne olduğunu :)

Bilmiyorum bu kağıt o gün içinde başka kişilere verildi mi verilmedi mi, ancak verilmediyse bile benim için unutamayacağım ve gayet de eğlendiğim bir uygulamaydı. Eğer birilerinin eline geçtiyse ne düşündüklerini duymak, hatta ilk verdiğim kişi sonra ne yaptı, ne düşündü bilmek/duymak isterim :)

Bu da böyle bir anımdır işte :)Bu ve buna benzer yazılardan haberdar olmak için kaydol:

One thought on “What does not kill you, makes you stronger!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>